Počasí a oblečení

V červenci a v srpnu je v Praze léto, průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 stupňů, může být ale také o 10 stupňů více nebo méně.

Potřebovat budete letní oblečení, opalovací krém, sluneční brýle, deštník. Je dobré zabalit si do kufru také nějaké teplejší oblečení – kalhoty, svetr nebo mikinu. Na koleji Kajetánka je pračka.

Formálnější oblečení

Součástí programu jsou i koncert, oficiální návštěva radnice nebo slavnostní zahájení a zakončení v historických prostorách univerzity, tedy události, které v České republice vyžadují formálnější oblečení, například letní šaty pro dámy, nebo košili a dlouhé kalhoty pro pány.

Boty

Je dobré mít s sebou jedny pohodlné boty, např. tenisky, ideálně nepromokavé, pro případ, že by často pršelo. Upozornění pro dámy: univerzita je v historickém centru s historickou dlažbou – boty na vysokém podpatku nejsou moc praktické a často se ničí.