FAQ k 66. ročníku LŠSS 2023

Rozřazovací test

Před zahájením LŠSS musí všichni účastníci napsat rozřazovací test, podle kterého budou zařazeni do kurzu. Online test píší individuálně, bude otevřen po celý červen (1.-30.6.2023).

Test obsahuje: gramatiku, čtení, poslech, psaní. 

Odkaz k Rozřazovacímu testu obdrželi všichni účastníci s finalizovanou přihláškou emailem.

Po příjezdu do Prahy absolvují účastníci ještě 21.7.2023 krátké interview.

Registrace

Očekáváme, že všichni interní studenti (ubytovaní na koleji) budou přítomni na Registraci ve čtvrtek 20. července 2023. V tento den Registrace proběhne přímo na koleji Kajetánka (Radimova 12, Praha 6) od 9:00 do 18:00.

Externí účastníci se dostaví do Výdejního centra Karlovy Univerzity UK Point (Celetná 13, Praha 1) v pátek 21. července ve 13:00. Budou vám vydány studentské karty, poté budete pokračovat na hlavní budovu Filozofické fakulty k registraci a rozřazovacímu pohovoru. Uvítací večeře se bude konat na koleji Kajetánka (Radimova 12, Praha 6) od 18:00.  

V případě, že plánujete přijet až v sobotu 23. července (případně v jiný den), dejte nám prosím co nejdříve vědět skrze tento formulář. Pravidelná výuka začíná v pondělí 24. července.

Začátek LŠSS

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Slavnostní zahájení za účasti rektorky UK se uskuteční v sobotu 22. 7. 2023 od 14.00 ve Velké aule Karolina, Ovocný trh 560/5, Praha 1.

Na nedělní odpoledne a večer jsme připravili program, který vás seznámí s ostatními účastníky, lektory, fakultou a Prahou.

Podrobné informace i harmonogram najdete v pozvánce zde.

Ubytování

Všichni (interní) studenti budou ubytováni na koleji Kajetánka. Jelikož kapacita koleje je omezená, není příliš prostoru vyhovět speciálním přáním a požadavkům. Máte-li zvláštní požadavky, které jste již nezmínili v Dotazníku, který vám byl poslán, obraťte se prosím co nejdříve na lsss.praha@ff.cuni.cz.

Studentům jsou k dispozici sdílené kuchyňky. Pokoje jsou vybaveny ložním prádlem a ručníky. Pokoje nejsou vybaveny klimatizací. Každé dva pokoje tvoří buňku se sdílenou koupelnou.

Praní prádla: na vrátnici je třeba rezervovat čas využití prádelny. Poté v rezervovaný čas na vrátnici vyzvednout klíč od prádelny a uhradit poplatek. Prací prostředky je třeba si zajistit vlastní. Po využití prádelny je třeba klíč vrátit zpět na recepci.

Na koleji budou k dispozici asistenti LŠSS.

Checkout 17.8.2023 v 10:00.

Hlášení závad zde.

Stravování

Stipendisté a účastníci, kteří si uhradili ubytování a stravování mají zajištěny snídaně a večeře na koleji. Obědy jsou zajištěny formou stravenek v hodnotě 150 Kč.

Snídaně probíhají formou bufetu. K večeři je možnost výběru ze dvou teplých jídel, z nichž jedno je vždy vegetariánské. V případě zvláštních diet (které jste zapomněli zmínit v dotazníku) se prosím co nejdříve obraťte na lsss.praha@ff.cuni.cz. V roce 2023 zavádíme Udržitelné pondělky (vegetariánské) a Veganské pátky!

Doprava

Studenti si musí zajistit vlastní dopravu po Praze. Doporučujeme zakoupit měsíční kupón za 550 Kč. Studenti ve věku od 18 do 26 let mají nárok na studentskou slevu. V den Registrace obdrží potvrzení o studio pro Dopravní podnik hl. Města Prahy. Bližší informace k cenám najdete zde.

Podpora v případě zdravotních potíží posluchačů LŠSS

V průběhu výuky i na kolejích je posluchačům k dispozici administrativní tým (včetně naléhavých situací v noci).

Lékařská zařízení

Z důvodu blízkosti k ubytovacímu zařízení a zároveň široké nabídce lékařských služeb jsou studenti v případech zdravotních potíží odvedeni do Fakultní Nemocnice Motol. Dobré zkušenosti jsme v minulosti měli i s Poliklinikou Na Národní.