Informace o ubytování

 

Účastníci LŠSS jsou ubytováni ve studentské koleji Hostivař ve Weilově ulici 2, 100 00 Praha 10. https://www.kam.cuni.cz/KAM-308.html

Recepce je otevřena 24 hodin denně. Příchozí jsou přijímání v kteroukoliv denní i noční dobu, takže účastníci mohou přijet bez problémů kdykoliv.

Ubytování v koleji Hostivař je hotelového typu s úklidem pokojů.

Na koleji jsou v menze podávány snídaně a večeře (a o víkendech i obědy).

V koleji Hostivař v neděli 28. 7. koná rozřazovací test pro ty studenty, kteří ho nestihnou napsat v sobotu 27. 7.

Rovněž víkendové výlety začínají a končí před budovou koleje.

Pro neúčastníky Letní školy (např. rodiče, přátele, kteří za vámi přijedou) pokoje zařídit nemůžeme, studenti se ale mohou domluvit sami se správou koleje na adrese kolej.arealhostivar@kam.cuni.cz.

 

 

Vybavení koleje:

Účastníci letní školy jsou ubytováni v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s toaletou a sprchou.

Na pokojích jsou k dispozici ručníky a povlečení. Ručníky jsou malé, doporučujeme přivézt si vlastní.

V pokojích je pouze stropní světlo.

V každém patře jsou k dispozici dvě lednice a malá kuchyňka.

Na koleji jsou k dispozici také pračky za poplatek 12,- Kč/hod. (prací prášek si musíte koupit sami) a žehličky za poplatek 5 Kč/půl hodiny.

Internet: WiFi je ve vstupní hale. Připojení k internetu je ve všech pokojích, heslo studenti obdrží při registraci.

 

Ve vstupní hale se nacházejí studovna, kopírovací automat, automat na horké nápoje, sušenky a cukrovinky a také bankomat. Ve vrátnici si lze koupit bagety.

Součást areálu tvoří i prostorná menza. Na terase budovy A je kavárna a kadeřnictví.

 

V okolí koleje Hostivař se nachází sportovní centrum Univerzity Karlovy s bazénem tenisovými kurty a krytou halou. Blízko je také hypermarket Albert, lékárna, pošta a také pár hospod. Obchodní centrum ve vzdálenosti dvou tramvajových zastávek. Od centra města je kolej vzdálená cca 25 minut.

 

 

Jak se na kolej Hostivař dostanete

 

Kolej Hostivař je umístěna 5 minut chůze pěšky od Nádraží Hostivař.

Na Nádraží Hostivař dojedete vlakem, autobusem, tramvají.

Jízdní řád najdete na stránkách Městské hromadné dopravy (http://spojeni.dpp.cz/) nebo Českých drah (https://www.cd.cz/).

 

 

Z letiště:

 

  • Na letišti nastupte do autobusu č. 119 (směr Nádraží Veleslavín) a jeďte až na konečnou zastávku Nádraží Veleslavín. Tam přestupte na metro ve směru Depo Hostivař. Na stanici Skalka přestupte na autobus č. 125 ve směru Smíchovské nádraží a vystupte na zastávce Nádraží Hostivař.

 

Z Hlavního nádraží:

 

  • Z pražského Hlavního nádraží dojedete na kolej přímým vlakem. Je to nejrychlejší způsob (20 minut). Pro tento vlak platí lístek MHD. Pokud raději využíváte metro a autobus, tak hned na nádraží nastupte do metra, na stanici Muzeum přestupte na linku A (zelenou) a jeďte na stanici Skalka (směr Depo Hostivař). Tam přestupte na autobus č. 125 (směr Smíchovské nádraží) a vystupte na zastávce “Nádraží Hostivař”.

 

Z autobusového nádraží Florenc:

 

  • Na autobusovém nádraží nastupte do metra linky C (červená) ve směru Háje a přestupte na stanici “Muzeum” na linku A (zelená) ve směru Depo Hostivař. Na stanici Skalka přestupte na autobus č. 125 ve směru Smíchovské nádraží a vystupte na zastávce “Nádraží Hostivař”. Můžete také jet linkou C na stanici Hlavní nádraží a tam přestoupit na vlak, který vás doveze přímo na Nádraží Hostivař.

 

Jak se z koleje dostanete k hlavní budově FF UK (zastávka metra Staroměstská):

 

  • Cesta z Nádraží Hostivař na stanici Staroměstská trvá asi 30 minut.
  • Jeďte autobusem číslo 125 a přestupte na zastávce Skalka, kde je i stanice metra A. Pak jeďte metrem na stanici Staroměstská.
  • Můžete jet i tramvají číslo 26 na zastávku Strašnická a tam přestoupit na metro ve stejném směru.
  • Taky můžete jet vlakem do zastávky Praha-Strašnice, potom dojet autobusem 188 na Strašnickou a odtamtud jet zase metrem A na Staroměstskou.