FAQ k 65. ročníku LŠSS 2022

Rozřazovací test

Před zahájením LŠSS musí všichni účastníci napsat rozřazovací test, podle kterého budou zařazeni do kurzu. Online test píší individuálně, bude otevřen po celý červen.

Test obsahuje: gramatiku, čtení, poslech, psaní.

Odkaz k Rozřazovacímu testu obdrží účastníci emailem.

Po příjezdu do Prahy absolvují účastníci ještě krátké interview.

Registrace

Očekáváme, že všichni student budou přítomni na Registraci v pátek 22. července 2022. V tento den Registrace proběhne přímo na koleji Kajetánka (Radimova 35, Praha 6). V případě, že plánujete přijet až v sobotu 23.července (případně v jiný den), dejte nám prosím co nejdříve vědět skrze tento formulář. Pravidelná výuka začíná v pondělí 25. července.

Začátek LŠSS

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Slavnostní zahájení za účasti rektorky UK se uskuteční v sobotu 23. 7. 2022 od 12.30-14:00 ve Velké aule Karolina, Ovocný trh 560/5, Praha 1.

Na sobotní a nedělní odpoledne a večer jsme připravili program, který vás seznámí s ostatními účastníky, lektory, fakultou a Prahou.

Podrobné informace i harmonogram najdete v pozvánce tady (v přípravě).

Ubytování

Všichni (interní) studenti budou ubytováni na koleji Kajetánka. Jelikož kapacita koleje je omezená, není příliš prostoru vyhovět speciálním přáním a požadavkům. Máte-li zvláštní požadavky, obraťte se prosím co nejdříve na lsss.praha@ff.cuni.cz.

Studentům jsou k dispozici sdílené kuchyňky. Pokoje jsou vybaveny ložním prádlem a ručníky. Pokoje nejsou vybaveny klimatizací. Každé dva pokoje tvoří buňku se sdílenou koupelnou.

Praní prádla: na vrátnici je třeba rezervovat čas využití prádelny. Poté v rezervovaný čas na vrátnici vyzvednout klíč od prádelny a uhradit poplatek. Prací prostředky je třeba si zajistit vlastní. Po využití prádelny je třeba klíč vrátit zpět na recepci.

Na koleji budou k dispozici asistenti LŠSS.

Hlášení závad zde.

Stravování

Stipendisté a účastníci, kteří si uhradili ubytování a stravování mají zajištěny snídaně a večeře na koleji. Obědy jsou zajištěny formou stravenek v hodnotě 100 Kč.

Jídelníček

Snídaně probíhají formou bufetu. K večeři je možnost výběru ze dvou teplých jídel, z nichž jedno je vždy vegetariánské. V případě zvláštních diet se prosím co nejdříve obraťte na lsss.praha@ff.cuni.cz.

Doprava

Studenti si musí zajistit vlastní dopravu po Praze. Doporučujeme zakoupit měsíční kupón za 550 Kč. Studenti ve věku od 18 do 26 let mají nárok na studentskou slevu. V den Registrace obdrží potvrzení o studio pro Dopravní podnik hl. Města Prahy. Bližší informace k cenám najdete zde.