Letní škola slovanských studií

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Ústav bohemistických studií

Praha 2018, 62. ročník

Letní škola slovanských studií (LŠSS) poskytuje aktuální obraz současného bohemistického a slavistického bádání, a to zejména v oblasti českého jazyka, českých dějin, literární teorie a historie.

Praktické jazykové kurzy, výběrové semináře, workshopy a přednášky jsou vedeny členové učitelského sboru Univerzity Karlovy a pracovníky Akademie věd České republiky.

LŠSS je určena.odborníkům z oblasti slavistiky a bohemistiky,

• postgraduálním a řádným studentům těchto oborů,
  • všem, kteří se ve svém pracovním či osobním životě střetávají s českým jazykem, literaturou, historií a kulturou v širokém slova smyslu,
  • všem, kteří chtějí v Praze prožít měsíc intenzivních sociálních a kulturních zážitků.

Milí studenti češtiny ze všech koutů světa! Doufáme, že už se chystáte na Letní školu slovanských studií do Prahy.

V následujících měsících budeme pravidelně aktualizovat webové stránky, abyste věděli, co nového pro vás na letní školu chystáme!

Už se těšíme na vás a na skvělou atmosféru srpnové školy uprostřed srdce Evropy!

Vaši učitelé češtiny

TERMÍN konání:    27. července 24. srpna 2018
Začátek: pátek 27. července 2018 příjezd účastníků, registrace, ubytování
Oficiální zahájení: sobota 28. července 2018, slavnostní zahájení, vstupní test
Začátek výuky: pondělí 1. srpna 2018
Konec výuky: čtvrtek 23. srpna 2018
Slavnostní zakončení: čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne, předání osvědčení
Odjezd účastníků: pátek 26. srpna 2018

ORGANIZACE LETNÍ ŠKOLY

Letní školy se účastní reciproční stipendisté českého Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT ČR), stipendisté rektorátu Univerzity Karlovy, Filozofické fakulty, popřípadě i jiných kulturních institucí a samoplátci.

Účastníci LŠSS jsou ubytováni ve studentské koleji. Snídaně a večeře jsou podávány v menze koleje.

Výuka probíhá v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v centru Prahy.

BROŽURA

letak_LSSS_2017_obalka
letak_LSSS_2017_vnitrek

Kam dále?

Informace k výuce a doprovodnému kulturně společenskému programu.

ORGANIZACE A PLATBA

Ceny školného a ubytování, údaje k registraci a podrobnosti k platbě.

TERMÍNY

Důležitá data týkající se průběhu LŠSS a registrace.

PŘIHLÁŠKA

Formuláře pro přihlášení v on-line podobě nebo ke stažení.

UBYTOVÁNÍ

Podrobné informace k ubytování a stravování.

MAPA

Nejbližší okolí Filozofické fakulty a významné budovy.